letters from silence


No Plain Shortcuts

Dwa dni temu premierę miała debiutancką pełna płyta zespołu Letters From Silence o nazwie No Plain Shortcuts. Jak zwykle, dzięki Mikrokosmosowi, mieliśmy okazję usłyszeć dwa utwory z tej płyty… i muszę powiedzieć, że jest co słuchać. Muzycy zespołu to Wawrzyniec Dąbrowski, frontman rockowej kapeli Bramafan i współtwórca poetycko-rockowej grupy Projekt Akwarela, oraz Maciek Bąk, który grał w dziesiątkach składów warszawskich, zagrzewając na dłużej miejsce w grupie Strefa Miejska, a przez ostatnie półtora roku związany był z warszawskim zespołem Monday Rebels, Pierwszym ich wydawnictwem była EPka o znaczącym tytule Letters From Silence, którą można opisać w ten sposób:

Kiedy jedzie się przeraźliwie długo autobusem po dalekiej Północy, ogląda się jak na taśmie filmowej mijające krajobrazy: nagie skały, fiordy, bezkresne przestrzenie, ciągnące się w nieskończoność tunele, niesamowitą przyrodę, czerwone domki, dziwne żółto-czarne znaki drogowe. Gdy taka podróż zdarza się człowiekowi, który wiele pozostawił za sobą, słyszy on dochodzące z głębokiej ciszy myśli i głosy. Jeżeli to dodatkowo przytrafia się artyście – pragnie on zatrzymać, utrwalić to, czego doświadcza.    http://radiosar.pl/

Pierwszy long play to kontynuacja tego trendu, którego forma w swoim założeniu ma być naturalna i nieokrzesana, a przez to szczera, dobrana tak, aby uchwycić subtelność różnych stanów psychicznych, utrwalić uczucia i emocje, które opowiedziane bezpośrednio – zmieniłyby się zapewne w banał.Słychać w ich muzyce wiele inspiracji, od grunge'u do post-rocka, ale wydaje się, że muzycy znaleźli własną drogę i oryginalne brzmienie… jest to jedna z jaśniejszych pozycji na polskim rynku muzycznym. Posłuchajcie zresztą sami.


 

Prawda, że fajnie grają? "Letters From Silence" EP została udostępniona przez zespół do pobierania >>>TUTAJ<<< a najnowszy album już w sprzedaży w dobrych sklepach płytowych w całej Polsce oraz na koncertach.