Mikrokosmos Facebook

 

List w sprawie przywrócenia Mikrokosmosu.

W związku z usunięciem audycji Mikrokosmos z wakacyjnej ramówki Trójki, internauci zgromadzeni wokół grupy Facebook’owej Mikrokosmosu zdecydowali, że należy zaprotestować i jednocześnie poprosić dyrekcję programu trzeciego o przywrócenie do ramówki naszej ulubionej audycji. W związku z tym, dzięki uprzejmości Tomasza Kubika mamy na wzór list, w którym prosimy o przywrócenie audycji. Oczywiście, jeśli ktoś chce napisać własny list, to nic nie stoi na przeszkodzie. Moja propozycja jest taka, że powinniśmy ten list wysyłać raz dziennie, do niżej wymienionych osób, list powinien być podpisany imieniem i nazwiskiem słuchacza oraz powinien zawierać adres email nadawcy. Jednocześnie nie jestem pewien wszystkich adresów, które poniżej wymieniłem, więc warto zapoznać się z Trójkową stroną „Kontakt” i za pomocą znajdującego się tam formularza kontaktowego, wysłać list do wymienionych osób. Dodatkowo podaję też formularz kontaktowy do pełniącej obowiązki dyrektora Trójki, pani Magdaleny Jethon oraz do pani Anny Burzyńskiej, która według trójkowej strony pełni funkcję zastępcy dyrektora. Podsumowując – wysyłamy za pomocą formularzy kontaktowych raz dziennie jeden email z listem w sprawie przywrócenia Mikrokosmosu, oraz raz dziennie za pomocą naszych programów pocztowych pod niżej wymienione adresy.

  1. Dyrektor Programu Trzeciego: Magdalena Jethon (p.o.) e-mail: magdalena.jethon@polskieradio.pl
  2. Wicedyrektor Programu Trzeciego: Marek Gawkowski e-mail: marek.gawkowski@polskieradio.pl
  3. Sekretariat Dyrektora Programu Trzeciego: e-mail: trojka@polskieradio.pl
  4. Sekretariat Programowy Trójki: e-mail: bp3@polskieradio.pl
  5. Anna Burzyńska e-mail: anna.burzynska@polskieradio.pl
  6. Redakcja Muzyczna Programu Trzeciego: e-mail: muzyczna.trojka@polskieradio.pl
  7. kierownik: Piotr Ornowski e-mail: piotr.ornowski@polskieradio.pl

Jeśli ktoś zauważy błędy w powyższych adresach bardzo proszę o informację.
Poniżej wzór listu, oraz plik do pobrania.

 

Sz.P. Magdalena Jethon
Dyrektor Programu III Polskiego Radia

 

Szanowna Pani,

 

Od pewnego czasu na stronie internetowej Polskiego Radia dają się zauważyć planowane zmiany w letniej ramówce Programu III. Dotyczą one w szczególności układu programów nocnych. Według internetowej ramówki od lipca zniknie z anteny audycja Pana Grzegorza Zembrowskiego ?Mikrokosmos?. Informację, że nie wynika to z jego prośby o urlop potwierdził osobiście Autor programu.

Chciałbym zwrócić się do Pani z uprzejmą prośbą o nie zdejmowanie z anteny tej wartościowej, unikalnej i przede wszystkim cieszącej się, zwłaszcza zwracając uwagę na godziny nadawania, bardzo dużą popularnością audycji. Niech argumentem przemawiającym za pozostawieniem Mikrokosmosu w ramówce będzie duże przywiązania słuchaczy do tego programu wyrażone między innymi poprzez wyniki tegorocznej edycji plebiscytu ?Zdobywcy Eteru? organizowanej przez portal MediaFm.net, w której to Pan Grzegorz Zembrowski został sklasyfikowany na 6 miejscu w kategorii Radiowiec Roku a Mikrokosmos uplasował się na 4 miejscu wśród tzw. ?Perełek Radiowych? czyli najlepszych zdaniem głosujących audycji radiowych. Ponadto siłę Mikrokosmosu pokazuje prężnie działająca grupa słuchaczy na portalu Facebook, gdzie mimo późnej pory nadawania programu toczą się w jego trakcie interesujące rozmowy na temat programu. Przede wszystkim jednak Pan Grzegorz Zembrowski proponuje słuchaczom audycję niepowtarzalną pod względem prezentowanej muzyki oraz sposobu prowadzenia, co w połączeniu z wysokim poziomem warsztatu i kultury radiowej Prowadzącego powoduje, że uważam Mikrokosmos za jedną z najciekawszych audycji w polskim eterze.

Wydaje mi się, że zawieszanie audycji, nawet motywowane poszukiwaniem koniecznych oszczędności, może przynieść Programowi III znacznie większą stratę niż po prostu wyłączenie radia przez wiernych słuchaczy Mikrokosmosu. Zawieszenie lub, czego się najbardziej obawiam, docelowa likwidacja programu w znacznym stopniu uszczupli, bardzo interesującą dziś, ofertę programową Trójki a słuchaczy pozbawi możliwości spędzania niepowtarzalnych nocnych muzycznych przygód możliwych dzięki tej audycji.

Pani, jako osoba od wielu lat związana z Programem III na pewno rozumie pojęcie ?magii? radia z ulicy Myśliwieckiej lepiej niż ktokolwiek inny i na pewno zdaje sobie Pani sprawę, że ta niepowtarzalna atmosfera wokół Trójki tworzy się między innymi dzięki takim audycjom jak Mikrokosmos.

Z góry bardzo dziękuję za przeczytanie tego listu i mam nadzieję, że przychylnie spojrzy Pani na Mikrokosmos układając letnią wersję trójkowej ramówki! Bardzo liczę, że znajdzie się z niej miejsce dla Mikrokosmosu!

 

Z wyrazami szacunku,
Marcin Pachla kinta@wp.pl
Oddany słuchacz Programu III

 

plik doc plik RTF
format DOC
format RTF