underground fly light is on

 

UnderGround Fly w Przemyślu.

Witam. W tym miejscu, o tej porze miała się pojawić absolutnie subiektywna relacja z przemyskiego koncertu zespołu UnderGround Fly. Niestety kłopoty zdrowotne pozbawiły mnie tej przyjemności, jaką jest obejrzenie na żywo tak dobrego zespołu. Choć prawdę powiedziawszy, spodziewałem się, że zespół wystąpi około godziny 18, biorąc pod uwagę zaprezentowany przez organizatorów program całej imprezy, ale o 18 po zespole nie pozostał już nawet kurz, cóż, to tylko w końcu Przemyśl… Szkoda i bardzo żałuję, patrząc jak dobrze poznaniacy wypadają na scenie…


Spróbuję odnaleźć kogoś, kto koncert widział i jednak coś Wam kiedyś opisać… Ale… Dla maniaków koncertów właśnie rozpoczyna się bardzo interesujący tydzień. Otóż z okazji 10 urodzin Open'er Festival do Polski, na jedyny koncert przyjedzie kanadyjska formacja Arcade Fire.

Arcade Fire Suburbs

Arcade Fire na warszawskim Torwarze.

Arcade Fire jest jednym z najlepszych zespołów młodego pokolenia. Świadczą o tym nominacje do wielu nagród m.in. Grammy, Juno Awards, Brit Awards czy PLUG Awards. Grupa powstała w roku 2003 roku z inicjatywy małżeństwa Win Butlera oraz Regine Chassagne. W skład Arcade Fire wchodzi obecnie siedem osób. Reprezentują rodzaj muzyki określany jako indie rock, barokowy pop, art rock czy rock alternatywny. Grupa słynie z zaangażowanych tekstów oraz żywiołowego, spontanicznego zachowania na scenie ich koncerty to zawsze wielkie wydarzenie.

Ostatni album kanadyjczyków "The Suburbs" został uznany za najlepszą płytę alternatywną zeszłego roku i choć trzeba przyznać, że album łączy brzmienie alternatywne z bardziej popowym i ogólnie akceptowalnym, to jako całość wypada naprawdę świetnie i bardzo dobrze się go słucha. Nie lada gratką więc dla polskich fanów koncert, który odbędzie się 24 czerwca 2011 roku na warszawskim Torwarze. To trzeba zobaczyć!


Ale to nie koniec tygodnia przecież 🙂 Nazajutrz po tym wydarzeniu w nasze okolice zawita artysta, którego nie sposób w żaden sposób zaszufladkować. A dokładnie chodzi o Wojtka Grabka.

grabek 8

Grabek w Rzeszowie.

GRABEK to solowy projekt Wojtka Grabka, multiinstrumentalisty, który umiejętnie łączy ostre, niemal industrialne bity i wyrafinowaną syntezę z dźwiękami zapętlonych skrzypiec i wokali. Na swoim koncie ma EPke "mono3some" oraz LP o tytule "8". I ten ostatni album artysta promuje właśnie na swojej trasie po Polsce. Trzeba przyznać, że muzyka Grabka wymyka się wszelkim konwenansom, bardzo ciężko ją przypisać do jakiegoś określonego gatunku, ale za to porusza… Porusza zmysły, serce a nawet stopy. Bardzo cieszę się, że tego utalentowanego artystę będziemy mogli zobaczyć w rzeszowskim klubie Carpe Diem już 25 czerwca 2011 roku, gdyż płyta jest naprawdę jedną z lepszych polskich produkcji tego roku i muszę się przyznać, że gości w moich uszach na razie nieprzerwanie, nie powodując znużenia. Obie płyty artysty możecie posłuchać bezpłatnie na profilu My Space oraz tutaj. Naprawdę warto w ten sobotnie wieczór odwiedzić Rzeszów i dać się poruszyć tej zadziwiającej ale naprawdę cudownej muzyce Grabka.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

 

plakat

Strachy na Lachy w Przemyślu.

A na koniec koncertowego tygodnia koniecznie trzeba odwiedzić przemyski rynek, na którym wieczorem wystąpi zespół, którego absolutnie nie trzeba nikomu przedstawiać, czyli Strachy na Lachy. Występ zespołu uświetni imprezę o nazwie "Święto Fajki", bo jak wiadomo, Przemyśl producentem najlepszych fajek jest! Pełny program obchodów tego święta dostępny jest tu i tu. Natomiast jeśli idzie o gwiazdę wieczoru, czyli zespól Strachy ba Lachy, to zapewne zaprezentuje nam przekrój swojej działalności, ze szczególnym uwzględnieniem ostatniej, bardzo dobrej, płyty "doDekafonia". Co prawda jej premiera miała miejsce już jakiś czas temu, ale naprawdę warto zobaczyć tych tuzów polskiej sceny rockowej. Na koncertach są świetni, przekonałem się o tym, widząc ich na koncercie podczas imprezy Breakout Festiwal, która zmieniła ostatnio nazwę na Cieszanów Rock Festiwal i w tym roku również będzie gościć na swoich deskach ten zespół. Na moim profilu You Tube można znaleźć próbkę ich możliwości.


Tak więc jak widzicie, jakiś długi mi ten post wyszedł, ale tydzień zapowiada się świetnie i imponująco. Ja oczywiście postaram się być przynajmniej na jednym z tych koncertów i tym razem zamieszczę własną subiektywną relację. Zapraszam.