nie dla zmian w ramowce trojki

List w sprawie ramówki radiowej Trójki.

Poniżej przedstawiam pierwszy projekt listu, który chciałbym wystosować do przedstawicieli mediów, artystów, polityków i wszystkich ludzi, którym na sercu leży zachowanie magii radiowej Trójki. Zdaję sobie sprawę, z mizerności stylistycznej i gramatycznej poniższego listu, dlatego zwracam się do wszystkich chętnych, o pomoc w redagowaniu. Przepraszam, że na gorąco nie potrafię zredagować nic lepszego – ale wierzę w Was, wierzę, że pomożecie przeredagować go pod kątem merytorycznym, stylistycznym, gramatycznym i każdym innym, aby można go było wysłać i trafnie przekazać w nim interesujące nas sprawy. W między czasie ja opracuję listę adresów pod które niniejszy list mógłby trafić. Zresztą wszelkie propozycje mile widziane. Oto treść listu:

 

Jako słuchacze i płacący abonament radiowo telewizyjny, jesteśmy głęboko zaniepokojeni aktualną sytuacją w radiowej Trójce. Polskie Radio Program Trzeci, od wielu lat jest jedną z nielicznych rozgłośni, w których różnorodność i nie uleganie trendom jest wyznacznikiem jakości i pełnienia misji, do jakiej zobligowane jest Polskie Radio. Słuchacze doceniają to, świadczą o tym kolejne wzrosty słuchalności, jak również niedawna akcja, nazwania alejki w Warszawie imieniem Alei Radiowej Trójki. W niezależnych konkursach na najlepszych radiowców, czy perełek radiowych ludzie Trójki i jej audycje zgarniają najwyższe miejsca. Dlatego z zaniepokojeniem śledzimy zmiany, które pojawiły się w ramówce Trójki i zmiany, które generalnie dotykają nasz ulubiony program radiowy.

W dobie liczenia się z kosztami, przyzwyczailiśmy się już do zmian zachodzących w ramówkach, mających na celu oszczędności, niemniej jednak zmiany które zachodzą w Trójce, są niepokojące i raczej trudno je nazwać planem oszczędnościowym. Dobrym zwyczajem jest też informowanie swoich słuchaczy o nadchodzących zmianach przed ich wprowadzeniem, natomiast w Trojce, łaskawie poinformowano słuchaczy o tym, gdy zmieniona ramówka nadaje od tygodnia.

Według informacji zawartych na stronie trójki całkowicie znikają takie audycje jak (oficjalna informacja na stronach Trójki):

  •   Strzały znikąd
  •   HCH
  •   Dobronocka
  •   Mikrokosmos
  •   Trójka pod księżycem

Chciałbym zaznaczyć, że Mikrokosmos, w konkursie organizowanym przez mediafm.net „Zdobywcy Eteru” zajął wysokie 4 miejsce, zaś prowadzący miejsce 6 (wyniki konkursu "Zdobywcy Eteru").  Akcja na Facebooku w obronie tej audycji zgromadziła 188 osób (List w sprawie przywrócenia audycji Mikrokosmos w wakacyjnej ramówce.). To potencjał, który wyraźnie jest marnowany. Dodatkowo, audycja która miała zastąpić w paśmie Mikrokosmosów, również nie jest nadawana, bo prowadzący poszedł na urlop. Czy to nie brak logiki i marnotrawstwo? Przykładów można mnożyć, świadczą o tym komentarze na stronie Trójki, jak i na Facebooku – dlatego zwracam się do Państwa z prośbą o przyjrzenie się tym zjawiskom, które zachodzą w Trójce pod rządami p.o. dyrektora Magdaleny Jethon, i być może nadanie im większego rozgłosu, aby magia radiowej Trójki nie przepadła w zalewie komercjalizacji.


Jeszcze raz bardzo serdecznie proszę o pomoc i z góry dziękuję za przyłączenie się do tej chyba naprawdę potrzebnej akcji.

 

Pliki do pobrania:

format doc format rtf
format DOC
format RTF