kinta.pl Czyli co gdzie gra w okolicy.

Długo jakoś ostatnio milczałem, ale to nie z powodu tego, że nie mam o czym pisać, a jedynie z chwilowego braku czasu i możliwości. Ale jestem, wracam i tym razem krótki przegląd nadchodzących wydarzeń w okolicy, na które na pewno warto się wybrać. A już niedługo na moim blogu niespodzianka – kolejny wywiad, ale na razie sza 🙂 Odwiedzajcie i czytajcie. Zapraszam.

 

cieszanow rock festiwal

Cieszanów Rock Festiwal.

Już dziś 19.08.2011 r. rozpoczyna się kolejna, czwarta już edycja Cieszanów Rock Festiwal. Impreza przez pierwsze dwa lata trwania nosiła nazwę Breakout Festiwal, żeby rok temu obecnie przekształcić się w obecnie obowiązującą. Jest to impreza o coraz większym znaczeniu w Polsce i jedyna taka w Podkarpaciu. W tym roku  program zapowiada się bardzo dobrze, wystąpią takie gwiazdy jak Strachy na Lachy, Hey czy Happysad, ale nie zabraknie też bardziej alternatywnego grania i co cieszy pojawią się również goście z Ukrainy. Przemyśl będzie reprezentować bardzo dobra kapela Pigs Like Pigeons. Pełny program festiwalu oraz informacje o artystach znajdziecie pod tym adresem. Warto się wybrać w malownicze Roztocze, żeby poobcować z piękną przyrodą i świetną rockową muzyką.

 

przemyska scena niezalezna

Wincentiada 2011

Jak co roku święto patrona miasta Przemyśla to okazja do plenerowych koncertów (i nie tylko) – tak też będzie w tym roku. Impreza odbędzie się na przemyskim rynku w dniach 27-28 sierpnia. Oto program:

 

27 SIERPNIA – sobota

10.00 – Turniej piłki nożnej o Puchar Prezydenta Miasta z udziałem Straży Granicznej, Policji, Prawników i Samorządowców – Stadion Polonii

14.00 – 22.00 – Jarmark Rozmaitości w Rynku

od godz. 16.00

II FINAŁ PRZEMYSKIEJ SCENY NIEZALEŻNEJ:

 1. Fire In Naughty Eyes
 2. Ćma
 3. Unique Street Artist
 4. Blacksnake
 5. Pigs Like Pigeons
 6. Krusher
 7. PROLETARYAT

Ponadto:

 • pokazy breakdance/hip hop z udziałem tancerzy Unique Street Artist oraz uczestników warsztatów tańca nowoczesnego zorganizowanego przez Stowarzyszenie Młodość ze Sztuką
 • plenerowa wystawa fotograficzna "Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś" prezentująca zwierzęta ze schroniska w Orzechowcach
 • podczas imprezy prowadzona będzie zbiórka karmy dla psów ze schroniska w Orzechowcach

 

wincentiada 201128 SIERPNIA – niedziela

10.00 – Msza Święta w Kościele OO Franciszkanów w intencji miasta z wystawieniem relikwii Świętego Wincentego. Po Mszy Świętej – procesja z relikwiami ulicami miasta.

12.00 – 22.00 – Jarmark Rozmaitości w Rynku

14.30 – 18.00 – Zabawy i konkursy dla dzieci

14.30 – 16.00 „Waldemar Wywrocki Dzieciom” zabawy i konkursy z okazji140–lecia Podkarpackiego Banku Spółdzielczego z siedzibą w Przemyślu

16.00 – Hejnał Miasta oraz przywitanie mieszkańców przez Prezydenta Miasta Przemyśla oraz Gwardiana Ojców Franciszkanów

16.15 – Rozstrzygnięcie konkursu MÓJ ULUBIONY SKLEP

17.00 – koncert EDEN EXPRES

18.15 – Rozstrzygnięcie Konkursu na NAJLEPSZY MIÓD POWIATU PRZEMYSKIEGO – losowanie 3 nagród publiczności

18.30 – koncert CARANTUOHILL

20.30GWIAZDA WIECZORU – PUDELSI

Po koncercie pokaz sztucznych ogni.

Atrakcji jak sami widzicie nie zabraknie, wstęp oczywiście wolny, więc zapraszam wszystkich, zwłaszcza, że w naszym mieście brakuje takich wydarzeń i każda okazja do obcowania z muzyką jest dobra. Na szczególną uwagę zasługuje 2 finał Przemyskiej Sceny Niezależnej – wielki szacunek za ich trud i wkład w rozwój muzycznej sceny w Przemyślu, a program zapowiada się naprawdę bardzo dobrze. To koniecznie trzeba zobaczyć!

 

VI Międzynarodowych Dni Wina

VI Międzynarodowych Dni Wina w Jaśle

Niestety, w tym samym terminie co przemyska Wincentiada czyli 27-28 sierpnia w Jaśle odbywają się VI Międzynarodowych Dni Wina. To cykliczna impreza odbywająca się na jasielskim rynku, która propaguje uprawę winorośli i produkcję dobrego wina. Nie bez powodów Podkarpacie kreowane jest na kolebkę odradzającego się winiarstwa w Polsce. W trakcie imprezy oprócz wszelakich atrakcji nie może zabraknąć muzyki, która w pierwszym dniu naprawdę zasługuje na wysłuchanie bo zagra tam Camero Cat. Pisałem o tej kapeli już na swoim blogu dwa razy i naprawdę bardzo serdecznie polecam zobaczenie tego zespołu na żywo. Aż żal, że obie imprezy są w tym samym terminie… Więcej o imprezie i programie znajdziecie na tej stronie. A czytając dalej, przekonacie się, że nie stracicie świetnego na pewno występu Camero Cat, jeśli zdecydujecie się w tym terminie pozostać w Przemyślu.

 

Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa

Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa

Już 3 – 4 września, organizator Przemyskiej Sceny Niezależnej, znany pod nickiem Przemas zaprasza nas kolejną imprezę. Całość info z forum przemysl24:

Pragnę Was zaprosić na nietypową i wyjątkową imprezę, która odbędzie się dokładnie na granicy polsko-ukraińskiej nieopodal Przemyśla (Malhowice-Niżankowice). Nie wiem od czego zacząć, bo impreza spadła na nas niespodziewanie i zostało mnóstwo ciężkiej pracy, by to wszystko ogarnąć, jest mega trudna logistycznie i organizacyjnie. Pomijając formalności i utrudnienia związane z pasem przygranicznym (to nie tylko granica pol-ukr ale również europejska), kopiemy rowy, zasypujemy inne rowy, kosimy chaszcze, wyrównujemy teren, a nie wszystko jest możliwe w tak nietypowym miejscu. Dziś podam wstępne informacje, a szczegółowy program jak to wszystko ogarniemy:

Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa

3 września (sobota)

Dzień bardziej folkowy (folklorystyczne zespoły z Polski i Ukrainy)
Na koniec dyskoteka

4 września (niedziela)

Dzień rockowy m.in.:

 1. Maska (PL)
 2. Paweł Kukiz i Piersi (PL)
 3. Skryabin (UA)
 4. i inni (UA)

Poza tym inne działania rozrywkowe, sportowe, stragany, wyszynk, itd. itp. Szczegóły niebawem. Jako ciekawostkę podam, że przez środek sceny przebiega dokładnie granica międzypaństwowa co jest symbolicznie fajne, ale organizacyjnie powoduje, że zasnąć spokojnie nie daje. Nabazgrałem Wam plan orientacyjny uwzględniający położenie i najważniejsze punkty.

Uwaga! Weźcie ze sobą paszporty!

I jak tu nie chylić czoła takim ludziom? Chapeau Bas! Dodam tylko, że według informacji, osoby nie posiadające paszportu z powodzeniem mogą wziąć udział w imprezie, niestety nie będą mogły one przejść na stronę ukraińską, gdzie czeka również masa atrakcji. Zapowiada się naprawdę ciekawie.

 

krushfest

Krushfest 2011

A na koniec zaproszenie znów do Jasła. 24 września odbędzie się tam kolejna edycja cyklicznej imprezy o nazwie Krusfest, której wcześniejszą nazwą była "Muzyka, Sport&Rock'n'roll". Zacytuję słowa organizatora tej imprezy:

Mówią, że alkohol szkodzi 🙂 hmm, ale pity w odpowiednich ilościach może przynieść bardzo ciekawe pomysły. Otóż pewnego dnia roku pańskiego 2006 popijąc złocisty napój wraz z moim przyjacielem Krisem zastanawialiśmy się co by tu zrobić w Jaśle nowego, pozytywnego i okraszonego dobrą muzyką, a przede wszystkim utrzymanego w duchu rock'n'rolla.

Tegoroczna edycja zapowiada się bardzo interesująco, a pełny program oraz info na stronie imprezy. Warto dodać, dla wszystkich zmartwionych tym, że nie mogli zobaczyć Camero Cat wcześniej, że właśnie na tej imprezie będzie kolejna szansa zabrać się w muzyczną podróż z najbardziej zwariowanym kotem. Impreza jest biletowana, więc warto już dziś zaopatrzyć się w bilety.

To na razie tyle, a teraz wsiadamy w pojazdy wszelakie i pędzimy na Cieszanów Rock Festiwal. Pozdrawiam

/< ! ^' "|" @