mikrokosmos

Czyli nalot na Myśliwiecką 3/5/7

W pewną zimową (o zgrozo) niedzielę wybrałem się do Warszawy, pod najbardziej znany adres radiowy w Polsce, czyli do siedziby radiowej Trójki. Wyjazd został przygotowany przez grupę wsparcia mojej ukochanej audycji radiowej Mikrokosmos (spotkać nas można na stronie mikrokosmos.info.pl), a całość uzyskała błogosławieństwo prowadzącego audycję, Grzegorza Zembrowskiego. Z pewną nieśmiałością zameldowałem się na ulicy Myśliwieckiej. Jednak nim dotarłem do tego sławnego budynku, miałem okazję poznać wiele osób z naszej grupy, a także wielu fanów MiniMaxu czy Trójki w ogóle. To fantastyczne spotkanie, z fantastycznymi ludźmi, na długo pozostanie w mojej pamięci i z przyjemnością wybiorę się na kolejne. Wreszcie nadszedł oczekiwany moment i trafiliśmy – już w węższym gronie, jako delegacja grupy – do magicznego budynku. Pod opiekę Grześka, który przyjął nas jak rodzony ojciec własne dziatki, czyli bardzo ciepło i serdecznie. Nie wiedzieć kiedy, minęły nam dwie godzinki do audycji. Poświęciliśmy je na miłą rozmowę z prowadzącym, czego krótki i autoryzowany poniższy tekst jest wyrazem. O samej audycji nie będę pisał, bo po pierwsze, kto nie słuchał, ten trąba, a po drugie – audycja jest dostępna w archiwaliach, a info na stronie audycji. Po trzecie, nic nie odda magii tego miejsca, ciepła i profesjonalizmu prowadzącego, wielkiej życzliwości wspołnalotowiczów. Żadne słowa nie opiszą wzruszeń, humoru czy treści nieantenowych rozmów – trzeba tam być i to poczuć. A poza tym, żenująco słabo tam wypadłem. 🙂 Zapraszam na rozmowę z Grzegorzem.

 

kinta: Witaj, Grzegorzu, udało nam się wreszcie poznać osobiście i powiem, że dla mnie to zupełnie nowe doświadczenie. Masz tak samo, czy raczej przyzwyczaiłeś się już do popularności i bycia rozpoznawalnym?

Pomóż w promocji tego bloga. Aby czytać dalej kliknij na jeden z przycisków.

Ja również bardzo dziękuję, pozdrawiam wszystkich słuchaczy Trójki i zapraszam na moją audycję.

Mikrokosmos – audycja muzyczna Grzegorza Zembrowskiego, nadawana w programie Trzecim Polskiego Radia w każdą niedzielę między 2 a 4 w nocy. Zdobywca 4 miejsca w plebiscycie "Zdobywcy Eteru 2010" w kategorii "Perełka Radiowa"

Jest gdzieś, lecz nie wiadomo gdzie.. Niewielka przestrzeń, w której jak w lustrze odbija się cały wielki świat. Gdzie podróż z jednego krańca świata na drugi trwa tyle, co mgnienie oka, bo nie ma ani czasu ani przestrzeni. Jak w podróż to tylko z muzyką. Odwiedzamy tylko najbardziej poruszające miejsca, tylko te zapadające w pamięć i niepozwalające przejść obojętnie. Interesuje nas tylko esencja, żaden erzac, nie ma wersji light. W poniedziałki od 2 do 4 zaprasza Grzegorz Zembrowski.

trojka facebook lastfm google+

Jak macie okazję się przekonać, prowadzący to bardzo skromny ale pełen ciepła i humoru człowiek, dokładnie taki, jakiego znamy z anteny. To dobrze, że ciągle w radiu są takie osobowości i to bardzo dobrze, że ciągle w radiu możemy słuchać takich wspaniałych audycji, nawet mimo tak późnych pór nadawania.

Dziękuję Grzegorzowi, za magiczny wieczór w Trójce i cotygodniowe magiczne wieczory spędzone przy radiu, a wszystkich bardzo serdecznie zapraszam do słuchania audycji i naszą mikrokosmiczną stronę.

Dziękuję też wszystkim, którzy brali udział w spotkaniu, a w szczególności Jackowi, Joannie i Milenie, która udostępniła zdjęcia na potrzeby tego wpisu. Zapraszam na ich profile facebookowe.

/< ! ^' "|" @