UFly

UFly – Weak Smugglers

Zapewne pamiętacie zespół Underground Fly, który odwiedził nasze miasto trzykrotnie a o którym miałem przyjemność pisać tutaj. Od tego czasu minęło już trzy lata i w między czasie zespół skrócił swoją nazwę na Ufly oraz wydał płytę, która jest przyczynkiem do tego dzisiejszego wpisu. I po raz pierwszy wszystkich przepraszam, bo choć obiecałem kiedyś sobie i Wam, że nie będę tu pisał o rzeczach, które musiałbym skrytykować, bo zwyczajnie szkoda na to czasu, skoro codziennie wychodzi tyle pięknej muzyki, którą można jedynie chwalić, to muszę zrobić wyjątek. Ta recenzja nie będzie pochlebna. Ale muszę, ze względu na emocje które mną targają, a muzyka to przede wszystkim emocje – więc wybaczcie. 

love smugglers - ufly

UFly, Love Smugglers, 2014

Czekaliśmy na tę płytę naprawdę długo. Ostatnia EPka pod szyldem Underground Fly została wydana w listopadzie 2010 roku.

Pomóż w promocji tego bloga. Aby czytać dalej kliknij na jeden z przycisków.

A na koniec, jeszcze odrobina złośliwości. Album w wersji elektronicznej można było nabyć drogą zakupu jedynie w iTunes. Pomijając już tę analogie do panów z Irlandii, to czy wiecie z czym wiąże się próba zakupu w iTunes dla człowieka, który z Apple nie ma i nie chce mieć nic wspólnego? Powiem tylko tyle – trzeba się postarać. A do chłopaków z zespołu, mam jedno zdanie: mamy 21 wiek, erę post-PC, czy naprawdę nie można w jakiś bardziej ludzki sposób udostępniać muzyki? Spotify, WiMP i wiele innych serwisów streamingowych dodatkowo mogłoby by Wam zapewnić tych słuchaczy, olbrzymią rzeszę słuchaczy, do których tak mrugacie oczkiem. Nie warto?

/< ! ^' "|" @

 

UFly w sieci:
strona oficjalna ] | [ facebook ] | [ last.fm ] | [ twitter ]