Rush

zaRushowani. Strach – dokończenie.


Dziś krótko i bez niespodzianki, bo zabraklo czasu niestety. Ale na końcu wpisu będzie również o niespodziance.
Dziś jest dobry dzień, aby rozwinąć temat trylogii Strach z pierwszego odcinka. 

 

Kącik zaRushowani jest prowadzony wspólnie z audycją: 

w pol rocku

Słuchaj, bo warto!

 

 

moving pictures

Otóż Rush niczym George Lucas – Gwiezdne Wojny, swoją trylogię Fear nagrało od tyłu. Jako pierwsze pojawiło się rzeczone już w moim pierwszym wpisie zaRushowanych – Witch Hunt (Part 3 of Fear) – na płycie wydanej w roku 1981 – Moving Pictures.

Pomóż w promocji tego bloga. Aby czytać dalej kliknij na jeden z przycisków.

Natomiast utworem na dziś, który chciałem Wam zaprezentewać jest kawałek Nobody’s Hero z albumu Counterparts. Uznałem po prostu, że choć historia na temat trylogii STRACH jest dość ciekawa, to niestety same utwory z niej, poza Witch Hunt, nie zachwycają już tak bardzo, za to ten kawałek, to pozycja obowiązkowa wszystkich koncertów grupy. I widzę w nim pewną analogię z utworem Biko – Petera Gabriela, który opowiada ważną historię człowieka, który walczył z apartheidem. Nobody’s hero opowiada również ważną historię, o bohaterach, którzy są tak naprawdę niczyimi bohaterami,  którzy przez swoje wybory, postawy czy wydarzenia zmuszają ludzi czasem do refleksji, czasem do zadumy a czasem nawet do agresji. W pierwszej zwrotce utwór opowiada o śmierci homoseksualnego  przyjaciela Niela z Londynu, zmarlego na AIDS,  zaś druga o dziewczynie zamordowanej przez seryjnego mordecę. Utwór jest do głębi serca poruszający i jak Biko, jest prawie zawsze grany na koncertach i śpiewany z publicznością.


 

A w dzisiejszym (2014-11-18) obiecana już dawno niespodzianka – konkurs dla słuchaczy audycji "W pół rocku" oczywiście związany z grupą Rush, do wygrania w którym będzi oryginalna, kanadyjska płyta zespołu. Nie zapomnijcie słuchać już dziś od 22.

/< ! ^' "|" @

 

Kącik zaRushowani jest prowadzony wspólnie z audycją: 

w pol rocku

Słuchaj, bo warto!

 

 

 

 

W pół rocku w sieci:
strona oficjalna ] | [ facebook ] | [ Radio Aspekt ] 

Rush w sieci:
strona oficjalna ] | [ strona polska ] | [ facebook ] | [ last.fm ] | [ my space ]