mikrokosmos

Zdobywcy Eteru 2014. Głosowanie na Mikrokosmos – rozpoczęte.

"Radio to czary, to magia – to przygoda z której się nie wyrasta" – Piotr Welc.

Jak co roku, portalmedialny.pl oraz nadaje.com zapraszają na konkurs "Zdobywcy Eteru 2014". Celem jest wybranie najlepszych radiowców oraz najlepszych programów radiowych w Polsce.

Pierwszy plebiscyt zorganizowany został w 2002 roku i spotkał się z żywym zainteresowaniem zarówno branży, jak i słuchaczy. Od tego czasu "Zdobywcy" pozostają jedynym regularnym plebiscytem dotyczącym radia w Polsce.

"Zdobywcy Eteru" to plebiscyt skierowany zarówno dla ludzi z branży, jak i samych radiosłuchaczy. Portal od lat podkreśla, że plebiscyt jest tylko i wyłącznie zabawą. "Zdobywcy Eteru" mają jednoczyć branżę radiową, a nie dzielić.

W tegorocznym plebiscycie wśród osób, które wezmą udział w plebiscycie, rozlosowane zostaną nagrody.Od siebie dodam, że w zeszłym roku miałem przyjemność być wśród nagrodzonych głosujących i otrzymałem bardzo interesującą książkę – więc naprawdę warto!

Aby wziąć udział w konkursie, należy zapoznać się z regulaminem, a następnie wejść na odpowiednie strony głosowania: Radiowiec Rocku, Perełka Radiowa oraz Radiowiec w Sieci. Aby zagłosować potrzebna będzie rejestracja, dla osób posiadających konto na Facebook'u jest możliwość bezpośredniego zalogowania się za jego pomocą. Po zalogowaniu ukaże nam się formularz głosowania, w którym musimy wypełnić nasze dane (dane służą jedynie wysyłce ewentualnych nagród i nie będą potem przetwarzane ani udostępniane) – należy podać prawdziwe dane, oraz dwa okna głosowania, jak widać na poniższym screenie:

Pomóż w promocji tego bloga. Aby czytać dalej kliknij na jeden z przycisków.

Przykładowe głosowanie może wyglądać tak:

Najlepsi radiowcy
1. Grzegorz Zembrowski, Polskie Radio Program Trzeci – 5 pkt
2. Kamil Mrozkowiak, Akademickie Radio Kampus – 4 pkt
3. Adrian Adamowicz, Polskie Radio Koszalin – 3 pkt
4. Tomasz Towpik, Radio Afera – 2 pkt
5. Piotr Kosiński, Polskie Radio Program Trzeci – 1 pkt

Perełki radiowe
1. Mikrokosmos, Grzegorz Zembrowski, Polskie Radio Program Trzeci
2. Melodie Mgieł Nocnych, Kamil Mrozkowiak, Akademickie Radio Kampus
3. W pół rocku, Przemysław Bartkowski, Radio Aspekt

Radiowiec w Sieci
1. Przemysław Bartkowski, Radio Aspekt – 3 pkt
2. Iśka Marchwica, Radio Rockserwis.FM – 2 pkt
3. Jakub Bocian, Radio Aspekt – 1 pkt

Każda osoba może oddać głosy w kategorii "Radiowiec roku" maksymalnie na pięć osób. Każdej osobie na którą głosujący oddaje głos, przyznaje punkty. Głosujący ma do rozdysponowania paletę: 1 x 5 pkt., 1 x 4 pkt., 1 x 3 pkt., 1 x 2 pkt., 1 x 1 pkt. W przypadku oddania głosu na jedną osobę, taki głos liczy się jako 1 pkt. Oddawać głosy można tylko i wyłącznie na radiowców stacji naziemnych, satelitarnych i kablowych. Obowiązkowo należy podać pełne imię i nazwisko osoby na którą głosujemy oraz nazwę stacji radiowej, gdzie aktualnie pracuje (współpracuje) dana osoba.Brak powyższych danych spowoduje unieważnienie głosu.

W kategorii "Perełka roku" można oddać głos maksymalnie na trzy programy radiowe. Każdy program uzyskuje jeden punkt. Oddawać głosy można tylko i wyłącznie na programy emitowane w stacjach naziemnych, satelitarnych i kablowych. Wskazanie "Perełki" nie jest obowiązkowe. Obowiązkowo należy podać pełną nazwę programu oraz stację emitującą program, a także autora / prowadzących audycję.

W kategorii „Radiowiec w sieci” można zagłosować maksymalnie na trzy osoby . Oddawać głosy można tylko i wyłącznie na radiowców stacji internetowych, które są odbierane tylko i wyłącznie w sieci. Głosujący ma do rozdysponowania paletę: 1 x 3 pkt., 1 x 2 pkt., 1 x 1 pkt. W przypadku oddania głosu na jedną osobę, taki głos liczy się jako 1 pkt. Obowiązkowo należy podać pełne imię i nazwisko osoby na którą głosujemy oraz nazwę internetowej stacji radiowej, gdzie aktualnie pracuje (współpracuje) dana osoba. Brak powyższych danych spowoduje unieważnienie głosu.

Jedna osoba, z jednego numeru IP może zagłosować tylko raz. Jeżeli dysponujecie dynamicznym IP, możecie namówić do udziału w głosowaniu całą rodzinę. W poprzedniej edycji konkursu nasza ukochana audycja zajęła 8 miejsce, a Grzegorz 14 – sprawmy żeby w tym roku było co najmniej podium!

Namawiam wszystkich bardzo mocno na udział w głosowaniu i oczywiście głosowanie na Grzegorza Zembrowskiego i audycję Mikrokosmos – o tym, że Grzegorz to wyjątkowa osoba możecie przekonać się dzięki wywiadowi z nim, który przeprowadziłem w dwa lata temu  i mam nadzieję, że oddacie swoje głosy na niego.

Bardzo mocno polecam i namawiam aby zagłosować na inne polecane przeze mnie audycje i radiowców. To prawdziwi pasjonaci, którzy potrafią wprowadzić słuchaczy w klimat, jaki ciężko znaleźć gdzie indziej. Bardzo polecam i proszę o głosy dla:

Kamil Mrozkowiak i jego pełna klimatu audycja "Melodie Mgieł Nocnych" – http://melodienocy.blogspot.com/

Przemysław Bartkowski i jego wędrówki po wszelkich odmianach rocka w audycji "W pół rocku" – http://wpolrocku.info.pl/

zdobywcy eteru 2014

Konkurs trwa od dziś do 17 maja 2014r. Pomóżmy Grzegorzowi i jego audycji zająć miejsce na podium. Oraz wszystkim innym, których zaproponowałem. 

INFORMACJE | REGULAMIN | RADIOWIEC ROKU | PEREŁKA RADIOWA | RADIOWIEC W SIECI

 

Mikrokosmos – audycja muzyczna Grzegorza Zembrowskiego, nadawana w programie Trzecim Polskiego Radia w każdą sobotę między 4 a 6 nad ranem. Zdobywca 4 miejsca w plebiscycie "Zdobywcy Eteru 2010" w kategorii "Perełka Radiowa"

Jest gdzieś, lecz nie wiadomo gdzie.. Niewielka przestrzeń, w której jak w lustrze odbija się cały wielki świat. Gdzie podróż z jednego krańca świata na drugi trwa tyle, co mgnienie oka, bo nie ma ani czasu ani przestrzeni. Jak w podróż to tylko z muzyką. Odwiedzamy tylko najbardziej poruszające miejsca, tylko te zapadające w pamięć i niepozwalające przejść obojętnie. Interesuje nas tylko esencja, żaden erzac, nie ma wersji light. W soboty od 4 do 6 zaprasza Grzegorz Zembrowski.

trojka facebook lastfm google+

/< ! ^' "|" @